МЕНЮ

ОСНОВНІ НАУКОМЕТРИЧНІ ПОКАЗНИКИ

ОСНОВНІ НАУКОМЕТРИЧНІ ПОКАЗНИКИ


Наукометричні показники

– застосовуються для оцінювання ефективності наукової діяльності з використанням як якісних, так і кількісних показників.

Наукометрична база даних

– бібліографічна і реферативна база даних, інструмент для відстеження цитованості наукових публікацій. Наукометрична база даних це також пошукова система, яка формує статистику, що характеризує стан і динаміку показників затребуваності, активності та індексів впливу діяльності окремих вчених і дослідницьких організацій.

Якісні оцінки

– в основі яких лежать висновки експертів.

Кількісні оцінки

– основані на опублікованих даних і патентній інформації: це число публікацій, аналіз частоти їхньої цитованості (індекс цитування), індекс Гірша, імпакт-фактор наукового журналу, в якому роботи опубліковані, кількість отриманих вітчизняних та міжнародних грантів, стипендій, вітчизняних та іноземних премій, участь у міжнародному науковому співробітництві, складі редколегій наукових журналів. Із перерахованих вище показників останнім часом найбільший інтерес представляють індекс цитування, індекс Гірша й імпакт-фактор. Міжнародна практика наукометричних досліджень сьогодні базується на використанні наукометричних баз даних.

Індекс цитування

– визнана науковою спільнотою міра «значимості» наукової праці вченого, наукового колективу чи науково-дослідної установи. Являє собою результат оцінювання впливовості вченого, наукового колективу чи установи на світову науку, характеризуючи якість проведених наукових досліджень.

Індекс Гірша (h-індекс)

– кількісна характеристика вченого, основана на кількості його публікацій і кількості цитувань цих публікацій.  Наприклад, учений має індекс Гірша 5, якщо 5 з його статей цитуються як мінімум 5 разів кожна

Імпакт-фактор (IF)

розраховується для видань, які входять у Web of Science Core Collection та належать до Science Citation Index Expanded (SCIE) чи Social Sciences Citation Index (SSCI). Показує, скільки разів у середньому цитується кожна опублікована в журналі стаття протягом двох наступних років після виходу

CiteScore

- наукометричний показник БД Scopus для вимірювання впливу журналу. Він був уведений у 2016 році компанією Elsevier. Розраховується як відношення кількості цитувань до кількості документів, що були опубліковані протягом останніх 3-х років.



Архів блогу