МЕНЮ

ВІРТУАЛЬНИЙ МУЗЕЙ РІДКІСНОЇ КНИГИ ФБ ОДАУ


Віртуальний музей відділу особливо цінних видань
бібліотеки одау
«Книги – кораблі думки|гадка|, що мандрують по хвилях часу
і дбайливо несуть свій дорогоцінний|коштовний| вантаж|тягар| від покоління до покоління»                                                                                                     
                                          Ф.Бекон

             Нашу бібліотеку було організовано в березні 1921 р. як бібліотеку Одеського сільськогосподарського інституту з первісним фондом у 1200 примірників.
На початку 20-х рр. ХХ ст. до фонду бібліотеки були передані книжкові зібрання бібліотек Харківського інституту організації територій, Єврейського сільськогосподарського інституту селекції і насінництва, частина бібліотеки Херсонського сільськогосподарського інституту, бібліотеки Землевпорядного і Сільськогосподарського технікумів. Дублетні примірники передали: Одеська Публічна бібліотека ім. М.Горького, бібліотека Новоросійського університету (сьогодні Наукова бібліотека Одеського національного університету ім. І.Мечникова) та Новоросійське товариство природознавців.
Значне поповнення фонду здійснилося у 1925 р.: наша бібліотека отримала у спадок 18 тис. томів бібліотеки Товариства сільського господарства південної Росії, яка була заснована і формувалася одночасно із Товариством – з кінця 20-х рр. ХІХ ст. і зосередила у своїх фондах численні фахові наукові та періодичні видання, в т.ч. на іноземних мовах, кінця XVIII ст. і до початку ХХ ст.
Саме ці надходження, отримані бібліотекою до початку 30-х рр., становлять на сьогодення наш великий здобуток - фонд цінних та раритетних видань, який нараховує більш ніж 9 тис. примірників.
              Цією виставкою бібліотека ОДАУ розпочинає знайомити читачів зі стародруками  та рідкісними виданнями, які має у цьому фонді. Перша виставка буде присвячена польській книзі.Архів блогу