МЕНЮ

ОНЛАЙН-енциклопедії


Схоже, заклик «енциклопедичну статтю може написати кожен» багато хто з Інтернет-авторів зрозумів якось по своєму, і часто тексти, що видає пошуковик під вивіскою різноманітних педій мають доволі сумнівне відношення до енциклопедичної статті. Відтак, вирішив укласти власний список безкоштовних онлайн-енциклопедій, на які можна було б сміливо робити посилання. Сперечайтесь, пропонуйте власні варіанти. 

Citizendium – англомовний відкритий проект ентузіастів та експертів, які співпрацюють під реальними іменами. Ідея проекту – взявши за основу поточну версію англійської Вікіпедії, підвищити достовірність інформації за рахунок залучення до роботи експертів та посилення особистої відповідальності авторів. 



Columbia Encyclopedia – англомовна онлайн-енциклопедія, що містить понад 50 000 записів та понад 84000 перехресних гіперпосилань. На сьогодні Columbia Encyclopedia є однією з найбільших і найактуальніших електронних енциклопедій у світі. 




Scholarpedia – англомовна онлайн-енциклопедія, у якій усі статті написані запрошеними експертами і підлягають обов'язковому рецензуванню. Автор обов'язково вказується на початку статті. 

Енциклопедія Українознавства – невичерпне джерело наукової інформації про матеріальне, культурне й політичне життя українського народу з незапам’ятних часів аж до 60-х років ХХ ст. Створена під егідою Наукового Товариства ім. Шевченка у Європі.

Архів блогу